Akıllı tahta ekran kilidi programı

akilli-tahta-ekran-kilidi-programi

Selamın aleyküm

Özel bir okulun bilişim ekibinden gelen talep üzerine sınıflarda kullanılan akıllı tahtalar için ekran kilidi yaptım ve bu süreci paylaşmak istedim.

Okulla görüşmeye gittiğimde neden piyasada bulunan hazır ve ücretsiz yazılımları kullanmadıklarını sordum zira bir şeyin bedavası varken kim neden para vermek istesin ki diye düşündüm, cevaben;  evet piyasada bedava yazılımlar da var ancak bu yazılımların kırılması çok kolay ayrıca bizim zaten arduino ile çalışan bir ekran kilidi programımız var ancak hem bilgisayarı çok kasıyor hem de veri tabanı olmadığı için işten ayrılan ya da işe giren olduğunda programa eklemesi çok zor dediler.  Bende mevcut sistemlerine uyumlu olarak çalışacak bir program yazdım.

Program arduino’ya bağlı rfid okuyucudan gelen id değerinin veri tabanında olup olmadığını var ise aktif olup olmadığını kontrol ediyor ve buna göre ekran kilidini açıyor ya da kapatıyor. Program akıllı tahtanın klavyeli olup olmamasına göre iki farklı sürümde yazıldı. Ayrıca isteyen olursa arduino rfid yerine flash bellek gibi farklı farklı anahtarlarda kullanılabilir.

Okulunuzun yada firmanızın böyle bir programa ihtiyacı varsa İletişim Sayfamızdan yada E-Posta adresimizden bize ulaşabilirsiniz.